Проблеми галузі

Стримінговим платформам вигідний прокат у кінотеатрах

Є загальновідомим, що кінотеатри та платформи для домашнього перегляду фільмів, найпопулярнішою з яких є Нетфлікс, наразі є суперниками. Так, з матеріалів міжнародного союзу кінотеатрів (UNIC) видно спроби захистити та обґрунтувати унікальність кінотеатрального досвіду, а також часткове виправдання зниження прибутків кінотеатрів у Європі зростанням популярності сервісу.

 

Утім, як повідомляє Variety, голова Національної асоціації власників кінотеатрів США  Джон Фітіан вважає, що кінотеатри мають співпрацювати з Нетфліксом та аналогічними платформами. Він говорить, що платформам вигідно спершу запускати фільми у прокат в кінотеатрах, адже це ключовий та незамінний досвід індустрії. Фітіан говорить, що розуміє те, що будуть фільми, які одразу з'являтимуться на платформах без виходу у прокат в кінотеатрах, але що визначні фільми усіх жанрів мають все ж отримувати шанс охопити широку аудиторію кінотеатрального прокату.

До того ж, за дослідженням Асоціації, аудиторія стримінгових платформ та глядачів кінотеатрів спільна. Люди, які дивляться фільми онлайн, також ходять у кіно та навпаки. Більше того, від підвищення одного виду діяльності, підвищується інший. Кінотеатр та домашній перегляд дають різний досвід, кожного з яких потребує людина. Тому у взаєминах кінотеатрів і платформ має мова йти не про суперництво, а про комплементарність, взаємодоповнення. Дві індустрії сприяють розвитку одна одної, тож не мають ворогувати.

Також Фітіан відзначив, що важливим фактором успіху фільмів стає різноманітність за та всередині фільму. Глядачі хочуть бачити реалістичних персонажів, схожих на них самих. Більше на цю тему можна прочитати тут: http://ukrcinema.org.ua/tv-shows/item/265-prybutkovist-riznomanittia-u-kino.html.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)