Проблеми галузі

Netflix vs кінотеатри: боротьба триває

Стівен Спілберг зробить пропозицію на щорічному засідання Кіноакадемії США, яка завадить онлайн-платформами змагатися за Оскар. Як зазначено у статті IndieWire, одним з головних питань цьогорічної церемонії є те, чи не отримала «Зелена книга» головний приз лише тому, що члени Академії не хотіли дозволити виграти фільму від Netflix «Рома». Стівен Спілберг є захисником винятковості кінотеатрів, і висловлював свою радість щодо того, що переміг саме кінотеатральний фільм. Як повідомляє Variety, Спілберг запропонує ввести правило необхідності повноцінного виходу фільму у прокат для того щоб бути номінованим на Оскар. Така пропозиція викликала активні дискусії, але поки не можна сказати, чи підтримає рішення Кіноакадемія. Зрештою, як показує досвід цього року, навіть якщо і підтримає, то може згодом відмовитися від нього під тиском незадоволених.

 

Ситуацію з Netflix прокоментував і Альфонсо Куарон. Він зазначив, що інші творці фільмів дивилися на нього як на зрадника, коли він вирішив співпрацювати з онлайн-платформою. Режисер підтримує кінотеатри та вірить у їхню цінність, але він також наголошує на потребі різноманітності, особливо з огляду на те, що у кінотеатрах переважно демонструють Голівудське кіно, тож онлайн-платформи є виходом для незалежного та іноземного кіно. Альфонсо Куарон вважає позитивною наявність різних можливостей релізу фільмів, адже це надає гнучкість та більше шансів набути розголосу нестандартним фільмам.

Раніше у інтерв’ю з IndieWire Альфонсо Куарон повідомив перед прем’єрою свого фільму «Рома» на Венеційському кінофестивалі, що звернувся для випуску фільму до Netflix, тому що навряд чи хтось інший погодився б випустили на глобальному рівні іспаномовний чорно-білий фільм з невідомими акторами.

Нагадаємо, що фільм «Рома» отримав три статуетки: найкращий режисер, найкращий оператор та найкращий фільм іноземною мовою.

Кінотеатральна спільнота стурбована тим, що онлайн-платформи, як-от Netflix та Amazon забирають у них потенційних глядачів. Хоча на це можна подивитися як на питання прибутків, кінотеатри наголошують на тому, що вони дозволяють ширшій аудиторії знайомитися з кіномистецтвом і тому мають особливу цінність.

Як повідомляє bbc.com, Netflix відповів на ситуацію з Оскаром та на пропозицію Спілберга. Компанія опублікувала наступний твіт: «Ми любимо кінотеатри. А ось ще кілька речей, які ми любимо: доступ для людей, які не завжди можуть собі дозволити чи живуть у містах, де немає кінотеатрів; дозвіл усім та всюди насолоджуватися релізами одночасно; надавати творцям кіно більше способів ділитися мистецтвом. Ці речі не є взаємовиключними».

Джерела: variety.com, latimes.com, bbc.com, indiewire.com.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)