Проблеми галузі

Антитрестівське розслідування Європейської Комісії по справі HOLLYWOOD STUDIOS та SKY TV

 

За справу взявся Європейська Комісія, яка з’ясовує обставини, за яких Sky TV та найбільші кіностудії США могли порушити антитрестівські закони. Розслідування ставить під питання ліцензійну угоду між двома сторонами. Сама ж угода має на меті заборонити пасивні продажі: згідно з нею певні кіностудії та їхні партнери мають право блокувати клієнтів, що знаходяться поза зоною ліцензованої території і які, в той же час, звертаються до провайдера – Sky TV – за власною ініціативою з проханням надати доступ до послуг від Sky. Європейський Комітет вважає, що дане положення має запобігти самовільним вирішенням зі сторони Sky TV щодо того, хто може користуватися їхніми послугами.

У квітні 2016 року кіностудія Paramount Pictures вирішила знизити ексклюзивні вимоги щодо територіального ліцензування до телекомпаній pay-TV. Серія постанов, у яких студія Paramount виклала своє рішення була ухвалена Європейською Комісією. Однак у грудні того ж року французький pay-TV оператор Canal+ висловив прохання до Європейської Комісії відмінити вищезгадані постанови від Paramount. Canal+ прагне, щоб Верховний Суд анулював угоду, оскільки він вбачає в умовах, які затвердив Європейська Комісія ризик зниження якості європейської системи фінансування кіно, яка, в свою чергу, передбачає можливість для телекомпаній самостійно встановлювати різні ціни та стратегії для різних країн ЄС. Canal+ офіційно відправив заяву на слухання на початку 2018 року. Фінальне рішення, однак, не очікується раніше 18-го вересня.

Тим часом, Комісія вимагає детальнішу інформацію від Sky та інших Голлівудських Студій стосовно потенційного впливу їхнього рішення на систему фінансування незалежного кіно. У січні 2018 року Європейська Комісія надіслала «лист із фактами» до Голлівудських Студій як додатковий доказ, взятий зі зразку їхніх договорів із телекомпанією Sky UK про обмеження доступу до послуг від UK та Irish pay-TV. Як виявилося, цей доказ цілком підтверджує звинувачення в антитрестівській діяльності. Окрім того, він говорить про те, що досі є деякі процесуальні перешкоди, які треба подолати перш ніж посадові особи зможуть просунутися далі в розробці формальної заборони діяльності, якою наразі займаються студії та телекомпанії.

Європейська Комісія з найбільшою ймовірністю чекатиме остаточного варіанту тексту стосовно Правил Телебачення перед тим, як зробити заключне рішення.

Вищерозглянуті події можуть також мати потенційний вплив на компанії кінопрокату. У разі якщо Європейська Комісія не впровадить і не затвердить положення, які б гарантували заборону пасивних продаж є серйозні загрози для театральної ексклюзивності на просторах територій UNIC. До того ж, є ймовірність зниження якості та ефективності фінансування міжнародних спільних виробництв кіно.

У той же час, Європейська Комісія також придивляється до наслідків злиття компаній Disney/Fox та провела інтерв’ю з декількома членами UNIC з метою зрозуміти вже наявний та потенційний вплив такого злиття на поточний кіноринок.

 

Джерело: матеріали UNIC.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)